4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm

Yatağımdaki Serseri (Hellions of Halstead Hall, #2)

Yatağımdaki Serseri (Hellions of Halstead Hall, #2) - Sabrina Jeffries Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.

Serinin ilk kitabından daha çok hoşlanmıştım zamanında. Buda iyiydi ama bir heyecan aradı hep gözüm.

Şimdi efenim bu kitabı neden orta halli bulduğumun sebeplerini sayalım;

1. Kızın 30 yaşında olması (Okuduğum kitapta günümüz romanları hariç kadın karakterlerin bu kadar yaşı geçkin olması hoşuma gitmiyor.)

2. İkili arasında ki çekimi hissetsem de aşkı hissedememem.

3. Oğlanımızın sevdiğim erkek karakter tipine uymaması

4. Sabrina'nın sevdiğim komik diyaloglarını taşımayan bir kitap olması

5. Benim artık bu dönemi okumamam gerektiği, en azından her yazarı :)

Bu nedenlerle kitap hoşuma gitmedi ama konusundan biraz bahsedeyim. Lord Jarret'ın büyük annesi bir yıl içinde bütün torunlarının evleneceği ültimatomunu vermesinin üzerinden 2 ay geçmiştir. Birden ciddi bir hastalığa kapılır ve Jarret ile evlenmesi konusundaki baskısını kaldırması karşılığında bira fabrikasının başına geçmesine karar verir.

Kızımız Annabelle ise baba mirası bira fabrikaları batıyor, abiside kendini gittikçe içkiye kaptırıyor diye dizginleri ele almış ve fabrikayı kurtarmak için bir çözüm bulmuştur. Bu yüzden Jarret'ın şu anda yönettiği fabrikaya yeni ürettiği içkisini pazarlaması için bir teklif sunar ama Jarret bu fikri hoş karşılamaz. Annabelle vazgeçmek niyetinde değildir. En sonunda bu ünlü kumarbaz ile kızımız kazanırsa projeyi Jarret'ın desteklemesi karşılığında kumar masasına oturur. Ama Annabelle'in unuttuğu şey kumarbazlara güven olmayacağı ve riske ettiğinin sadece onuru değil kalbide olduğudur.