4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Davet  - J.K. Beck Bu yorum ÜKG Blog Turu adına Romancekolikte yayınlanmıştır.

Yayınevinin o tanıtımıyla meraktan kuduracak gibi olanlardansanız bilin ki yalnız değilsiniz! Kısa bir araştırmadan sonra yazarımızı daha önceden okuduğumu fark etmem de bende şaşkınlık yarattı. Ah şu yazarlar ve takma adları!

Kitaba gelirsek benim ara ara sıkıldığım bir kitap oldu maalesef. Öncelikle işe polisiyenin bu kadar karışacağından haberdar değildim. Ben fantastik bile olsa işin politik tarafıyla pek uğraşmayı sevmiyorum. Bu yüzden bende fantastik öğelerin serpiştirildiği polisiye bir roman havası bıraktı. Arzu ettiğim gibi kafamda fantastik bir dünyaya yolculuk edemedim. E tabii birde arka kapakta ki gibi bir "seksüllikle" karşılaşamam beni birazcık hayal kırıklığına uğrattı. Çiftimiz doğru düzgün bir araya gelemedi ki!

Sanırım bu kitap yazarımızın ilki, bu sebeple kurgu boşlukları olmasa da yazım kısmında zayıf buldum.Okuyucuyu hikayeye çekecek kadar heyecan unsuru ancak kitabın sonunda vardı. Herşeye rağmen çiftimizin arasındakileri iyi yansıtmıştı bence. Birbirlerine çaresizce hissettikleri ama buna rağmen oğlanın, kızın rolünden vazgeçmesi için ona baskı yapmamasını takdir ettim. Keşke Lucius'un geçmişini biraz daha okusaydık. Roma askeri olması gibi detayları fazlasıyla ilgimi çekmişti. Hatta yazar keşke kurguyu o döneme taşısaydı. Oldukça ilginç bir şey çıkardı ortaya.

Kapağı hem görsel olarak hemde elime alıncada sevdim. Çevirisine gelirsek bu kısım verdiğim değerlendirmeyi etkileyen büyük unsulardan biri. Açıkçası ben çeviriyi sevemedim. Gözüme batan çok durum oldu. Nereden tutsam bilemiyorum. Yüklemsiz o cümleler mi desem, moda mod çeviri mi? Üzülerek söylüyorum ki bence kitabın ruhunu kaybetmesine neden olmuş. Herşeye rağmen okunamayacak bir çeviri değildi. Benim gibi pek takan biri değilseniz rahatsız bile olmayabilirsiniz belki.