4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Mia and the Powerful Greek (The Balfour Brides, #1) - Michelle Reid Michelle Reid ilk defa beni hayal kırıklığına uğrattı. Açıkça söylemem gerekirse kitabın ne çevirisinden, ne konusundan, ne de işleniş biçiminden hoşlandım. Tek sevdiğim karakterler oldu ama onlarında bu hikayede harcanmasına üzüldüm. Patron-sekreter ilişkilerini severek okurum ama bu kitapta en başından beri beni iten bir unsur vardı. Ne yaptıysa, ne dediyse çok baştan savma, inandırıcılığını kaybetmiş olarak buldum.

Hikayemizin konusu;

İtalyada bir çiftlikte teyzesiyle yaşayan Mia, bir gün gerçeği öğrenir. Oldukça zengin bir iş adamı olan Oscar Balflour'un kızıdır. Annesi ise onu kocasının ya onu seç ya da beni ısrarıyla kızını teyzesine bırakmıştır. Ama gerçek ortaya çıkınca kızımız babasını görmeye gider ve ünlü yunanlı iş adamı Nikos ile yolları ilk o zaman kesişir.

Nikos'un bu günlere gelmesinde Oscar'ın çok büyük bir emeği vardır. Onca yıl sonra adam ondan tek bir iyilik istemektedir. Yeni kızına yanında bir iş vermesini! Bu durumdan hali hazırda memnun olmayan Nikos, bu kızın Oscar'ın evinin önünde az kalsın ezeceği kız olduğunu görünce memnuniyetsizliği daha da çoğalmıştır. Ama kararlıdır. Bu kızı tez zamanda bıktırarak işi bıraktıracaktır.

Bu numaralara gelmeyen, kendini kanıtlamakta ısrarcı olan Mia ne yapsa yaranamaz. Kendini hiç ummadığı bir anda Nikos'un cazibesine bırakır ve kendini adam tarafından adi bir şekilde terk edilmiş olarak bulur. Ama bebek haberi bütün planları bozacaktır.