4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Baby Of Shame (Harlequin Presents) - Julia James Kitabın başı kesinlikle özgün bir şekilde başladı. Hah işte seveceğim bir kitap derken yazar tempoyu tutturamadı ya sinir oldum açıkçası. Rhianna çocuğu koruyan bir anne Alexis desen çocuğunun dört yılını kaybetmiş bir baba.

Açıkçası Alexis'i çokta haklı bulmadım. Ön yargılarının kurbanı oldu ve o günlere sonuçlarını katlanarak geldi. Kadını baştan çıkaran sen, manipülüze etmek için beraber olduğunu kanısına ışık hızıyla varan sen, kıza servisleri için para fırlatan sen, kalkıp kadının ben hamileyip çocuğumuza bak mı demesini bekliyorsun be adam? Ve beni en çok sinirlendiren o ön yargılara kitabın %75'inde devam etmesi. Kızımızda zavallı yeni kaza geçirmiş. Habire Alexis'in iğneli laflarına uslu durmazsa çocuğunu ondan alacağı tehditlerine dayan. Sonunda adamı affetmekle iyi mi yaptı bilemem ama mutlu denilebilecek bir pozla bitişi gördük.

Konumuza gelirsek hikaye Alexis'i arayan bir kadının çocuğu olduğu iddiası üzerine başlıyor. Sonra kadın karakterimizin hastanede geçmişi hatırlamasıyla maziilerine vakıf oluyoruz. Rhianna'nın babası bir yat dizaynırı ve batmak üzere. Alexis'ten babasının şirketini satın alması için katıldığı bir geceye gidiyor. Ama işler hiçte umduğu gelişmiyor ve kendini bir gecelik bu adama kaptırıyor.

Ertesi sabah ise uyandığında adam işe gitmek için hazır bulununca hayakırıklığı hat safhada. Hemen konuyu açmaya çalışır ve o anda hata yaptığını geç anlar. Alexis yanlış anlamız kıza hizmeti karşılığında para teklif ederek onu utandırmıştır. Bunun üzerinden dört yıl geçtikten sonra Rhienna'nın hastane odasında karşılaşırlar. Rhienna bu sefer bu adamdan kurtuluş olmadığını içten içe biliyordur. Ama oğlunuda kaptırmaya niyeti kesinlikle yoktur!