4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Playing The Odds - Nora Roberts Bu yorum aynı zamanda burada da yayınlanmıştır;

Kumarbaz Aşk - Nora Roberts

Okumadan önceki tepkim;

Bu kitap polisiye aşk gibi durmuyor. Yazara son bir şans veriyorum. Eğer buda zevkime hitap etmezse Nora Roberts defterini ebediyete kadar kapatıyorum.

Okumadan sonraki tepkim;

Sanırım bu yazarın hiç bir zaman sırf aşk yazdığını göremeyeceğim. İlla ucundan bucuğundan bir gerilim, macera, kaç, kovala olacak! Tarzı böyle tabii ama ben yazarı o kadarda zevkle okuyan biri değilim. Bu kitabı diğer okuduklarıma göre bir nebze daha aşk önde olanlarındandı. Başları gayet güzel başladı. Justin karakterini sevdim. Kızımız ile kavgaları filan eğlendiriyordu. Özellikle kızın babasının olduğu sahneler evlere şenlikti ama kitabı karakterleri dışında sevemedim o kadarda. Diğer okuduğum kitaplarına nazaran iyiydi ama yazara karşı ön yargı mı gelişti bende bilinmez sevemez oldum kitaplarını. Bir daha da okumayı düşünmüyorum bu yüzden. Ayrıca örselemek kelimesi gözüme çok battı kitapta. Çok fazla geçiyor öpüşme sahnelerind. Sanki duruma oturmadığını veyahut pot durduğunu düşünüyorum.

Konumuza gelirsek Serena MacGregor o kadar gördüğü eğitimde sonra bir cruz gemisinde çalışıp insanları tanımak istiyordur. Pek sevgili iskoç babası bu işe itiraz etsede kısa sürede herkes durumu kabullenir. Yada kabullenmiş gibi gözükmektedir. Zira Serena'nın son yolculuğuna katılması için genç bir arkadaşını kandırır. E tabii oğlanımıza kızının orada çalıştığını söylemez. Justin ile Serena kumarhanede ilk karşılaştıklarında bir çekim oluşmuştur. Ondan sonrada adam kızı her fırsatta yakalamaktadır. Daha kızın Daniel MacGregor olduğunu olmadan peşini bırakmamaya karar vermiştir. Ama her zaman ki geçmiş işlere gölge düşürür.