4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
About a Dragon - G.A. Aiken

Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.

Daha çok 3.75/5 gibi

Şimdi böyle verince insan ister istemez soruyor kendine kendine neden? diye.

1. Kitabı neredeyse üç güne bölerek okumak durumunda kaldım. Ne zaman ki bir kitabı iki günden aşırı okudum o kitap gözümden düşüveriyor.

2. Briec karakterini Fearghus kadar sevemem. Ne bileyim abisinin gölgesinde kalmış bir karakter. Tamam allah için o kendini beğenmiş, duygu nedir bilmez halleri beni güldürdü ama yeterince güçlü bir karakter değildi. Abisini görmeden okusaydım tamam veya babasını. Ama malesef onlardan sonra şansını kaybetti. Bak mesela Gwenvael'in kitabını merakla bekliyorum zira bolca güleceğim kesin. Yani adamın bir tarzı var hiç değilse. :D

3. Talaith yani asıl kızımızın dur durak bilmeyen konuşması. Cidden kitabın ilk çeyrek kısmında beni deli etmişti. Başlangıçta süperdi sonra sıkmaya başladı derken çok şükürkü toparladı ortalardan sonra. :)

Kitaba dair diyebileceğim tek şey beni cidden güldürdüğü. Yazarın bu tarzını çok seviyorum. O parodileri, sahneleri gözünde canlanmak hiç zor olmuyor! Bu kitapta gelen giden Gwenvael'e çattı ama hepsinide hak etti kerata. Bunun dışında hikaye değişik bir hal almaya başladı. Bu kitapta işe tanrılar girdi. Tabi burdakiler bildiğim kadarıyla tamamen yazarın kurgusu. Kızımız ise bir çeşit cadı. Şööyle nerden baksan sekiz yüzyıl yaşayan cinsinden. E oğlanımız için biçilmiş kaftan.

Karşılaşmalarıda pek komik doğrusu. Breic abisi tarafından bir görev için köye gönderilmiş ama bizim kıza gözü takılıp kalmış. Tabii her zamanki kendini beğenmiş tavırlarıyla kıza gel benimle, seni almayı arzu ediyorum diye dank diye söyleyince doğal olarak ciddiye alınmadı. Ama kızın ben evliyim demesi bile oğlanı geri durdurmuyor. Kızımız köyde hiç sevilmiyor. Cadı olarak bellenmiş on altı yıldır kadının anasını ağlatıyor deyim yerindeyse. Tam da o gece kocası bile cadıyı yakın çığlıkları eşliğinde kızı yakmaya karar verdiler mi? Oğlanımız hemen ejderha kimliğine dönüşerek kızı kurtarıyor ve uzun, bol kavgalı, komik yolculukları böylelikle başlıyor. :)

Ayrıca eklemem lazım burası spoilera girebilir. Yazarın Annwlyn'i hamile yapması şok etkisi yarattı bende. O kadın ve çocuk doğurmak? Hep beraber üçüncü kitapta göreceğiz bakalım. :)