4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Celtic Storms (Celtic Steel, #1) - Delaney Rhodes

Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.


Kitabı netgalleyden yorumlamak niyetiyle almıştım. Aslında kitaptan haber olmam çok daha ötesine gidiyor. Sanırım yazar twitterdan beni takip etmişti. Neyse efenim benim o zamandan gözüm takılmıştı. Hem konuya, hem kapağa.Görüncede hemen talep edip okudum.

Ama bu kadar mı yanılır bir insan? Saçımı başımı yolacaktım herhalde. Öncelikle benim beklentim bir Tarihi Aşk Romanıydı. Kitapta aşk görebilsem dişi mi kıracağım yahu. Tamam arzu var ama nerde aşk? Hani? Onu geçelim özette belirtilen zoraki evlilik kitabın %75'inde gerçekleşiyor mu? Bana afakanlar bastı tabii. Gerçekleşiyorda n'oluyor sanki. Evlilikleri olacağı akşam o sahneyi anlatmadan pat diye 8 gün sonrasına atlıyor hikaye. Tabii bu aralar ben ya sabır çekmekteyim. Neyse okudukta ne çıktı karşımıza!

Adam düğün gecesi önemli bir şey için çekmiş gitmiş sekiz gündür gelmez olmuş mu? Kızda ben evlilik iptali istiyorum diyor. Tabii ben o aralarda tansiyon aleti nerede diye sızlanmaktayım. Velhasıl efendim kitap kızımızın kocasının peşinden gitmesiyle öylece dank diye bitti mi? Kendimi daha önce bu kadar afallamış hissettiğimi hatırlamıyorum. Birde kitabın yarısı kötü karakterin gözünden anlatılmış. Yazar acaba hiç okuduğu Tarihi Aşk Romanlarından nasibini alamamış mı dedirtti bana. Ayrıca malesef ki ikinci kitap bu çift gözünden değil. Nasıl devam edeceğini bilmiyorum açıkçası umurumda da değil.

Konumuza gelirsek oğlumuz Patrick bir kabile reisinin oğludur ama küçükken geçirdiği bir kaza sonucu sağ elinin kemikleri un ufak olduğundan pekte bir kılıç tutamaz. Bunun dışında o kaza yüzünden korkudan da kekeme kalmıştır. Babası bir gün bunu çağırır ve O'Malley klanının varisiyle evleneceğini bildirir ve macera başlar. Kızımızda bu evliliği istememektedir. Oğlan yola çıka dursun kötü karakterimizde O' Malley klanına büyüler yapa dursun hikaye böylece gelişmektedir.

Celtic Storms was provided by netgalley.com in behalf of DR Publishing.