4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
A Durable Fire (Harlequin Presents, #696) - Robyn Donald Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.


Bu yorumu sana ithaf ediyorum Ballı! :D

Öhöm paslanmışmıyım ne yazmakta :) Öncelikle kitap kızımızın soğuk bir dalyan olarak tanımlanan Kyle tarafından havaalanına bırakılması ve uçağa binip artık tak diyen sinir hücrelerinin saldırısına uğrayıp uçakta zırıl zırıl ağlayıp içini 40 larında bir adama dökmeye başlamasıyla olaylar start alıyor.

Hikayemizin İçerdikleri;
1.Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık iyi mi kötü belli olmayan maçoluğun, alaycılığın, zalimliğin, zenginliğin kitabını yazmış bıçkın delikanlı bir baş erkek. (Kyle)

2. Omurgasız, bencil, dünyaya pembiş gözlüklerle bakmış kazık kadar olmuş 22 yaşında olan kızımızı sevdiğini sanan, kızımızında sevdiğini sandığı, biricik şımartılmış evlat ve baby brother Ryhs.

3. Küçük oğluyla aşırı yakın ve onu istediğiyle evlendirmek isteyen, bu yoldada kızımızın evde istenmediğini hissettirmekte üstüne bulamayacağınız cadı kaynana tipi.

4. Omurgasızı sevebilecek kadar yüce gönüllüğe sahip, temiz aile kızı Danielle (Adı yanlış olabilir :D)

5. Bahtsız, zavallı, çabuk kanan, saf ve pak taze 19luk kızımız.


Hikayemize gelirsek kızımız bir tatilde bu omurgasız Ryhs ile tanışır ve üç hafta sonra bizim oğlan evine döner ama kızın evini ziyaret etmesinde ısrar eder. Bizimkide pespembe hayallerle gidipte havaalanında 2 saat bekletilince bir soğuk su etkisi olmuştur o hayallere. Birde onu karşılamaya geçte olsa gelen Rhys değilde büyük abisidir. Tabi adam şöööyle bir baktıran cinsten olunca arada bir kıvılcım kaçağı olmuştur ama ikili bunu çaktırmaz. Zaten adam mendebur aksinin teki. Habire laf sokmaktan başka bir iş yaptığı yok. Eve giderler. İkinci raund başlar. Süper kaynana bildiğin kızı nüfus memuru gibi hesaba sokar. Kızımız gene ya sabır çekerek nazik davranır. Ama Ryhs'ın bu duruma gık dememesi sabrını taşırır ve oğlanı kenara çeker ve şikayete başlar. O zaman dank eder kıza. Bu saftirik onu zorla evlendirmekten kaçmak için bir araç olarak kullanıyordur. Kız allahın verdiği aklı kullanmayarak bu oyunu devam ettirir ve onu cehennem gibi günler beklemektedir.

Kyle ile arasındaki kaçak elektrik alev alır bir gün ve adam bunu uyarır. Kızım yolumdan uzak dur yoksa bu işin sonu yatakta biter der. Kızda zaten adam için hissettiklerinden utanmakta olduğundan adamdan köşe bucak saklanır. Ama bu sefer oğlan bir bahanelerle kızı gezdirmeye at binmeye götürür. Gene böyle günlerden birinde kıza hemen yarın gitmesini, bu saçmalığın - kardeşiyle nişanlılığının- yeterince sürdüğünü ve artık bir son verilmesi gerektiğini söyler. Yoksa bu işe kendi bir son verecektir ve o yöntemlerdende çok zevk alacağını dile getirir. Kızımızda eve gidince ertesi gün ayrılmaya niyetlenmiştir. Ama kurguya, yazar uyuzluk edecek, bize tırnaklarımızı yedirecek ya! O gece Ryhs sarhoş olur. Yemekten sonra kız odasına çıkacak ben eşlik edeyim deyipte yatakta sızmasın mı! 2 saat sonra uyanıp defolup gidiyor odadan ama ah artık çok geç. Kız giyinip yatağa girmesinden salise sonra odada Kyle biter. Ryhs'a veda şekli yüzünden onu cezalandırmaya gelmiştir. Kardeşiyle aralarında bir şey geçtiğini sanıyordur. Kız anlatır gerçekleri ama Kyle dinlemez. Amacına kızın isteksizliğine rağmen ulaşır. Sonradanda kız bırakmaz onu. Bu da işin tuhafı işte neyse. 2 gün sonra Kyle kızı uçağa bindirip postalar. Kızımız uçaktan indikten sonra Kyle'ın onun için kayıt yaptırdığı otele gider ama bir gece kalıp çıkar oradan ve iş aramaya başlar. Salak Ryhs için caaaanım işinden vazcaymıştır. Sonracığıma efenim 10 gün sonra ajans bizim kızı bir iş görüşmesi için çağırır ve görüşmek için girdiği odada uçakta derdini döktüğü adamı bulmaz mı! Adam ilk başta kızı oğlanla barıştırmaya çalışma gibi bir manevra yapsada sonra asıl niyetini açıklar. Doktorlar 3 4 yıl içinde öleceklerini demişmiş çocuğu yokmuşmuş bizim kız onunla evlenirmiymiş. Benim şokumla evlendiler bide kızları oldu mu! - son dakikaya kadar o çocuğun Kyle dan olduğu ümidini taşıyan benin gerçekler karşısında ki hayal kırıklığını siz tahmin.- Hikaye o günden beş yıl sonrasından devam ediyor. Bu uçaktaki adam yani Dan ölmüş bizim kız iki yıldır dul. Kızıda dört yaşında. Fijide cillop gibi villasındaki yan komşusunun canı parti çekmiş vermiş ve misafiride var. Zaten anladınız o misafiri. İşte bunlar birbirlerini gördüklerinde gene efendime söyleyeyim bir alev bir alev ki uf :D Bizim oğlanda yalnız hiç bir düzelme yok. Gene aynı pislik tavırlara tam gaz devam hani :D Son ana kadarda aynı şeyleri yapıyor. Sonra 360 derece dönesi geldi de hikaye happy endine kavuştu :D

Yine bir HanifeAlbayrak yorumunu okudunuz. Teşekkürler. Yenilerinde görüşmek dileğiyle!