4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
The Golden Dynasty (Fantasyland, #2) - Kristen Ashley Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.


31.10.2012 Güncelleme: Etkinlik için kızlarla beraber tekrar okudum. Hissiyatlarımda gram değişiklik olmadı. Yine ağladım, güldüm, içim sızladı! Kristen sen nasıl bir kurgu yazdın ki bir çok insan hala benzerini boşuna aramaya çalışıyor. Ayakta alkışlamaktan başka yapabileceğim bir şey kalmadı. Bravo!

Kitap sanki Khal Drogo ve Daenrys'in - Game of Thrones'da ki bir çiftimiz, o da ne ki derseniz bir zahmet sizi araştırmaya davet ediyorum. - mutlu sona kavuşmuş hali gibi. Karakterlerimiz fiziksel olarak çok benziyor. Ama hikaye örgüsü çok başka.

description description


Kitabın başlarındaki halim;

description

Devamını okurken ki halim;

description

Aksiyon başlayıpta olayların bana nüfuz ettiği o naçizane anlardaki halim;

description

Ve bitişindeki halim;

description

Hallerimi de geçtikten ve kitabı bitirmemin üzerinden bir gün geçipte kitabı sindirdiğime göre hikayeyi anlatma zamanım geldi. Öncelikle kitap bana göre şu ana kadar okuduğum en özgün kurgular arasındaydı. Çok iyi işlenmişti. Bodice ripper - Karakterlerin başına gelmedik kalmayan romanlar - romanları her zaman sevmişimdir. Ne bileyim, kendimi kitaba daha çok çekilirken buluyorum. Olaylar daha gerçekçileşiyor benim için. Burada da öyle oldu. Karakterlerimizin laflarından öyle etkilendim ki bağrım sızladı derler ya, aynen öyle oldu. Öyle olmak ile kalmadı, ağladım. Saçımı başımı yıpratmak istediğim zamanlarda oldu.

Yorumlarımı okuyan çoğu insan ne kadar mazoşist biri olduğumu bilir. Bu sebepledir ki ben kitabımı seveceksem duyguları yaşayacağım. Anca o zaman zevk alabiliyorum. Yazarı çok severim. Yazış tarzına hayranım. Ama böyle beni benden alan bir kitabı yazdığı için kendisini anlından öpmek istiyorum. Çok ballandırdım hikayeye geçelim en iyisi.

Öncelikle bu bir seri ve serinin üç kitabında da paralel gezegenlerde herkesin bir ikizi olduğu ama huylarının çok başka olduğu bir dünyaya ışınlanan üç kadın kahraman anlatılıyor. İlk kitapta bu iki dünya arası kişilik değiştirme rıza ile olsa da ikinci kitapta ki kızımız kendini uyandığında orada rızası dışında buluyor. Hemde bulunduğu yer vahşi bir kabile ve ikizi oraya kaçırılarak getirilmiş. Eş Avı olarak adlandırdıkları bir ritüele katılmak üzere.

Bu ritüel ise kaçırılan bütün kızların meydana getirilip, Ava katılacak savaşçılara gösterilmesi ve sonra ormana salınıp, askerlerin istedikleri eşleri avlamalarıyla oluyor. Avladıklarında eşlerine sahip olup, köylerine çıplak bir şekilde getiriyorlar. Sonrada evlilik töreni, ziyafet oluyor.

Bu denilenlerin hiçbirinde kadının söz hakkı yok. Susmak, katlanmak durumunda. İstekli veya isteksiz.

Kızımızda gitti yıllardır Ava katılacak kadar ilgisini çekecek birini bulamayan Kralın ilgisini çekti mi? Birde onunla sonuna kadar savaştı mı? Adam da sonra kadını adetlere göre çıplak olarak değilde, Altın bir kıyafet içinde meydana getirdi mi? Ee buda Altın Kraliçe olduğunun resmi belgesi oldu.

Altın Kraliçe onlara göre bir efsane. Savaşçı bir kraliçenin geleceği, büyü yapabileceği ve kocasıyla beraber Tanrı ve Tanrıça olacakları şeklinde bir efsaneleri var. Bu Altın Kraliçe, Altın Soyunda başlangıcını getirecek. Böylelikle Krallık kralı yenenden yenene geçmeyecek. Babadan oğula devredilecek.

Kızımız böyle bir karmaşanın arasında kalıyor. Bir anda dillerinden anlamadığı bir halkı ve kocası oluyor. Aşkın her zorluğa karşı direnebileceğini gösteren güzel bir hikaye. Bu tür kitap sevenlere şiddetle önerimdir.