4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Oniks  - Jennifer L. Armentrout Bu yorum ÜKG Blog Turu için Romancekolikte yayınlanmıştır. Bonus Bölüm ve dahası fazlası için lütfen bloga bakın!


description

Evet, psikolojik olarak artık yorum yazmaya hazırım sanırım. Neresinden tutsam - öhö içiniz fesat - elimde bir taşlık - kas, adele filan işte caaanım - belireceği Daemon Black ile bir randevudan daha sağ çıkmış bulunuyorum.

description

Hala kendime pek gelmiş sayılmam ama hatrınız için kendime çeki düzen verip bu oğlanın bu macerada hangi yaramazlıklarla karşımıza çıktığına bir bakalım.

Bir önceki kitapta Daemon'ın eşekliğini, öküzlüğünü, ruhsuz öküzlüğünü, dahi öküzlük evrelerine görmüştük. Bu kitapta da yenileri ekleniyor. Romantik öküzlükten, duygusal öküzlüğe geçişler insanın içini eritip, bitirmekte benden uyarması. "Daemon sen neymişsin yevrummmm!" dedirtecek cinsten. Herşeyin o sümüklü paçoz Katy yüzünden olması tabii hiç hoşumuza gitmiyor. Bir de caaanım çocuk yaranamıyor mu bunlara rağmen? Hematil ile yakut karışımı onikslere batırılısıca Katy.

description

Bu tipe nasıl kızabilir, kırabilir, gururundan tırmık geçirip, egosunda kriket oynayabilirsin be ey zalim? Hele şu laflara bak. "Dudaklarım hayatlar değiştirir, bebeğim." demiş, senin görevin eriyip, gülüp, öpüp, koklaşıp, dizini kırıp, Daemon'a mini Daemon'lar vermek tamam mı?! Despot tarafımı gün yüzüne çıkartmayın benim aa.

Ama bu kız sabır tellerimde kemençe çaldı bütün kitap boyunca. Akordsuz mu akordsuz hemde. Bir anı bir anını tutmaz mı bir insanın? Bir insan hiç susmaz mı? Bir insan azıcık affedici olmaz mı?

http://www.youtube.com/watch?v=deLDumaX4Yg&feature=player_embedded#t=51s

01:45'e atlayın direkt. Her bu rezilliklerinde Daemon'ı bunları söylerken hayal etmek ise ayrı bir iç burukucu tabii. Çocuğun tek eksiği askerliğini yapmamış. Sigorta devletten, para devletten, ev devletten daha ne istiyorsun kızım böyle kapı bulmuşsun. Çocuk bi gittiğin yolu önceden ceketiyle silmediği kaldı. Royal bitchlikte bir yere kadar ama.

Gel gelelim bi Blake rüzgarı - öfff poyraz daha çok, yıkıp geçti resmen - esiyor ki bir kere daha Katy'i esefle kınıyorum. Daha önce YA kızları hakkında bir yazım vardı. Bilmem hatırlar mısınız? Hani şu kızın esas oğlanı dinlemediği ama sonra tükürüğünü yalayıp sözüne geldiği durumlardan biri de burada bulunmakta. Blake bu konuda klişeydi bence. İyi olmak için çok iyiydi ve yazar şaşırtmadı. Baştan kötü yapacağı çok barizdi. Konuda ben aşırı şaşırtan bir durum olmadı. Jennifer hiç yakıştıramadım!


Sonlarına doğru kitap bir bayır aşağı gitmeye başladı ki takın gözlükleri, uçuyoruz!

description

Yazarken bile elimin titrediği, hüzünlendiğim bir olayla bodoslama duvara tosladık. Bu kitapta çok cici tarafını gördüğümüz, Dee'nin kapıldığı çocuk Adam sizlere ömür. Gidip başında ağlayacağımız bir mezar taşıda bırakmamışlar geride. Külleri savurdular gitti.

Birde Katy kaçırıldı, göçürüldü, eziyet edildi. Umuyorum ki o çektiğin acılar beynine akıl olarak dönmüştür. Bitch olma yahu? diyebilirsiniz, Katy'nin ergen angst'inde bir numara olduğu konusunda benimle savaşanınız olmayacaktır sanırım.

Kendime inanamadım Daemon'a adadığım yazıda Katy'e çemkirmekten oğlumuzun güzelliklerini anlatmaya yer kalmadı ama en iyisi siz okuyun ve süprizi kaçmasın!

Sonunda çiftimizi böyle gördüm... sevindim, rahatladım, havalara uçtum, çatladım, patladım, kıskançlık krizimden sonra kuaförümün gözüne bir süre gözükmesem iyidir.

description