4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Başlayanlar (Başlayanlar, #1) - Lissa Price Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.

Süperdi. Her zaman Genç Yetişkin'i Bilim Kurgu'da tercih etmişimdir bir kere daha tercihimin ne kadar doğru olduğunu anladım. Bu kitapta da ilginç bir konuyla karşılaştık. Çoğu hemcinslerine göre iyi bir gerilimde işin içindeydi.

Ve yine kendimi ağlarken buldum. Spoiler olmaması adına isim vermiyorum ama bir sahne var ki insanın cidden içi cız ediyor. Yazar ile yaptığımız söyleşide de bunu belirttim ve kendisinin de yazarken ağladığını söyledi. Okurlarında orada ağlamasını bekliyormuş. Ne diyelim benden yana muradına erdi vallahi!

Kızın bedenine giren yaşlıyla bilinç değişimleri ise oldukça değişikti. Kız bayılıp, uyandığında çok farklı yerde uyanması, etrafında olanlar. Hikayeye farklı hava vermiş. Yine herşeyi kardeşi uğruna yapan bir kadın kahramanımız söz konusu.

Konuyu okumuşsanız biyolojik savaşın orta yaşları öldürdüğü ve geriye yaşlılar ile gençlerin kaldığını biliyorsunuz. O yaşlılar yani Sonlayanların bir kısmı cidden kötücül varlıklar. Bir kısmı ise dersiniz melek. İşin içinde öyle politik işler dönüyor ki bazen cidden sinirlerime dokundu. Özellikle sonlara doğru kızımız hapishaneye düşünce.

Herşeyin ortasında ise bir aşk filizleniyor. Kızımız bürokrat birinin oğluna kapılıyor. Ama sonlarda etrafında oynanan oyunlar yüzünden sığınacak o dalı bile kalmıyor zavallıcığın. Blake'in içindeki nasıl İhtiyar olabilir ya nasıl nasıl nasıl?! Sonradan neden geri döndü peki bu velet? Hemde kıza dair bir şey hatırlamazken! Ama bu hoşuma gitmedi değil. Michael iyi, hoş çocuk ama yazar zaten seçimi yapmış, bize ne demek düşer ki? Bütün bunları yazara sorsakta ikinci kitapta cevaplarımızı alacağımızı söyleyerek sorumuzu yanıtladı. Ama gelin görün ki bu merak içimizi kemirmekte. Kızımız finalde geçici bir mutluluk rüzgarına kapıldı ama ikinci kitapta fena olaylar bizi bekliyor gibi. Yalnız kızın aklına giren çıkanın haddi hesabı yoktu yahu?! Beklemedeyiz. :)