4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Tatlı Bela  - Jamie McGuire Bu yorum ÜKG Blog Tur adına Romanceolikte yayınlanmıştır.

Kitaba aslında çok uzun zamandır ön yargıyla yaklaşmaktaydım. Baya bir arkadaşım okumamı söylemişti. Neyse ki bu ısrarlar son dönemde azalmış haliyle okumam işe yaradı. Severek, sıkılmayarak okudum. Gerçekten de sevdim. Zaten bir kaç detay dışında yazar dersiniz bu kitabı benim için yazmış. Konusu olsun, işleniş şekli, aralarında ki ilişkinin inişli çıkışlı kısmını tasvip etmesem de hikayeye bir hareketlilik kattığı kesin.

Açıkçası son zamanlarda okuduğum kitaplara nazaran bir değerlendirme yaparsam Travis kadar çılgınlar gibi bir aşık görmedim. Bu sebepledir ki kitaba daha çok bağlandım. Kızımızın saçma gurur sancıları sinirlerimi zorlasa da Travis yüzünden katlandım. Ha diyeceksiniz onun suçu yok muydu? Elbette vardı. Bir kere Abby evdeyken eve kız atması en büyük hatasıydı gözümde. Ama sonraki davranışları yüzünden düşemedi gözümden. Yapamadım işte.

Abby'nin öyle bir pis ayrılma huyu var ki oğlanın o halleri yüreğimi dağladı durdu. Saatli bomba gibi gözümde. Kızdırmasan zararsız, yanlış tarafına geldiğin anda boom!

Bir diğer canımı sıkan nokta birbirileri olmadan yapamıyorlar, beraberken de mutlaka bir sorun çıkarıyorlar, ayrıldıklarında ise arkadaşlarınıda beraberinde bu kavgaya sürüklemelerini tasvip etmedim. Kuzenine resmen yazık oldu. Arada kaldı hep. Gerçi kimseyi savunmaması lazımdı ama Abby'nin arkadaşının buna tepkisi gereksizdi bence.

Birde Travis'in bir ara gözünü para hırsı bürümesi beni delirtti. Ama yine de olaya realistik bir bakış açısı verilmesi güzel olmuş. Kimse mükemmel değildir. İnsanların her zaman bir boşluk anları olur elbette mesajı hoş olmuş.

Canımı sıkan noktalardan biriside çeviriydi. Aşırı gözüme batmasa da tırmayalan bir çok çeviri hataları vardı. Özellikle de bazı türkçemize çevirilmesi zor, kültürümüzde olmayan kelimeler sıkıntı yarattı açıkçası.

Ben herşeye rağmen severek, yeri geldi üzülerek, gülerek, belki birazcık ağlayarak okudum. Kitabı okumak isteyenlere uyarım var açıkçası. İnişli çıkışlı süreçlerle geçen yoğun bir aşk içermektedir. Herkesin sabredebileceği, katlanabileceği bir kitap değil benim gözümde.


Özetle aşıksan, başın belada!