4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
The Other C-Word - M.K. Schiller Bu yorum Blog Turu kapsamında Romancekolikte yayınlanmıştır.


The Other C-Word it's a unexpected book for me. Before I read I look the publishers page and saw a warning and thought this book full of drama and sorrow. But from the first scene I started to laughing and that's a good surprise for me. Even now I laugh when I remember the few scene in the book.

Our heroine has a troubled pas but has a faith in the world, hasn't give up hope. I like this behavior the most. I thought it is to pessimist to think one bad thing could throw away your life to dirt.

Marley and Rick has really hot chemistry between them. When Marley thought Rick is going to fire her and in the contrary she finds herself falling love with him and this process told with really good scenes. Even their first meeting incredible! - I barely contain myself for telling spoilers about it! -

Apart from this Marley's family rock! They really crazy people with kind heart. I love them at least like our characters. Story makes you laugh one moments and makes you sad in the next. This is a first for me. I'm anxiously waiting M K Schiller's new books! :)

*****

The Other C-Word benim yine hiç ummadığım kitaplardan birisi oldu. Öncelikle yayınevi sayfasındaki uyarıya göre baştan sona dram dolu, hüzünlü bir kitap bekliyordum ama daha ilk sahneden bana kahkahalar attırması süper bir süpriz oldu. Bende düşündükçe gülmemi sağlayan sahneler bıraktı. Kızımız sorunlu bir geçmiş yaşamış ama buna rağmen hayata karşı umudunu kaybetmemiş. En çok bu tavrını beğendim. Hayatında kötü bir şey olup tüm ümidini kaybedip herşeyi olumsuz düşünmek fazla pesimist bir düşünce yapısı gibi geliyor.

Marley ile Rick arasında ki uyum cidden süperdi. Kızımız iş yerini düzene sokmak için gelen bu adamın kendisini kovmasını beklerken ona aşık olması cidden komik anlarla süslenmişti. Tanışmaları bile olaydı yahu! - Spoilersız yorum yazacağım diye göbek çatlıyorum burda -

Bunların dışında kızın ailesi cidden tam manyak. Her biri ayrı bir alem. Onlarıda en az karakterlerimiz kadar sevdim. Hikayede sizi bir an güldürüp bir an hüzünlendiren sahnelerde bulunmakta. Bu açıdan benim için bir ilkti sanırım. Yazarın yeni kitaplarını merakla bekliyorum. :)

Spoiler! - Anlatmasam çatlardım sanırım - İlk tanışma sahneleri -

Kızımız şirket sekreteri tarafından oğlumuzu havaalanından alması için görevlendirilir. Kovulacağı düşüncesini kardeşiyle paylaşınca o da Marley'i tam bir seksi iş kadını kılığına sokar. Arabası kirli olduğundan yolda yıkatmasını söyler.

Araba yıkanırken adamın uçak bilgilerinin ve yolcu koltuğunun üzerine kahve döker. Aman beni kovacak zaten mübah ona diye düşünür. Bu aksilikler yüzünden de pek bir geç kalır.

Havaalanında da elindeki kahve dökülmüş kağıtta sadece iki harf ve adamın soyadı görünüyordur. Şans bu ki yanında kalem bile yoktur! Gider kağıda rujla "R U Randy" yazar mı? Tercüme edersek bu "Azgın Mısın?" demeye geliyor. Sen yaşlı bir moruk yanına gelip "Ben Randy - Azgın manasında - " der mi? Kızda adamı götürmeye kalkışırken yaşlı moruğun kızı babamı kaçırıyorlar diye güvenlikleri başına toplar. Kızımız şok olmuş bir biçimde duruma anlam vermeye çalışırken oğlumuz onu bu gülünç durumdan kurtarır. Kızımız bu sırada hala bu adamın neden kendini Randy diye tanıttığını anlayamamıştır. :))