4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Forget Me Not - Sarah Daltry Rating; 3.5/5

Bu yorum Blog Tur kapsamında Romancekolikte yayınlanmıştır.

I must admit I find love-triangle themes antipatic mixed with curiousty. Most of the times in this kind of books I really hate heroine. And in this there is no exceptions, at least in the beginning. I found Lily childish, not a girl of her age. I found her relationship with Derek is artificial. Yeah, I get it Derek is everything to her but their love scene is quite insincere. She nor he act like theirself in this and that bothered me the first.

So when Lilly get in the drama over Derek I feel relief and I begun to hope there might be good things in this books. Then we met Jack, the one Lilly brush off everytime he charms his way to the bed. He is definitely a bad guy prototype and his rocker persona is definitely add this but we shouldn't judge a book by it's cover right? In this one we certainly shouldn't. I love this guy, his past is a really bad one and his music all he got the world, at least until Lilly.

For Jack Lilly is a spoiled girl. At least until he is really know her. Then he hope from the God she keeps coming what she find in him, he is content with that.

For Lilly Jack is most needed distraction from the grief she felt being dumped. He shows her ways to carry out her fantasies she is having in long time. But can lust just enough?

It's so cute to Jack trying to be boyfriend for Lilly. Even when he feels odd is against him because that's a first for him. When Derek comes back to settle things with Lilly I really feel sorry. It's kind of depressive matter. Derek is shinning futbol player, masculine, gorgeous, rich. But Jack the poor guy with bad habits, even worse past.

When with Jack I kind of like Lilly, she seems changed, matured. And her decision to push two men out is her life definitely a good one. I really like how thing turn out to be. They have their HEA, I'm content with that.

&&&&

Açıkça söylemek gerekirse aşk üçgenlerine karşı antipatiyle karışık bir merakım olmuştur hep. Çoğunlukla bu tür romanlarda kadın karakterlerden nefret ederim. Burada başlarda bir istisnayla karşılaşmadım. Lily oldukça çocukçaydı, yaşının insanı gibi davranmıyordu. Derek ile ilişkileri ise oldukça yüzeyseldi. Evet, ona göre Derek hayatının herşeyi olabilir ama beraber oldukları sahneler bile samimiyetsiz gibiydi. Ne o ne de Derek'in kendileri gibi davranmamaları beni rahatsız etti.

Bu yüzden Lilly kendini Derek'i kaybettiğine dair depresif hallere girmesi hikayede belki güzel şeylerde bulabileceğime dair beni umutlandırdı. Sonra Jack ile karşılaştık ve Lilly onu yatağa çekmeye çalıştığı her seferinde adamı "Sevgilim var!" diyerek kendinden uzaklaştırmaya başlaması beni uyuz etti. Çocukta kesinlikle kötü çocuk tipi var ve rockçı olmasıda buna katkıda bulunduğu kesin ama ne demişler kitabı kapağına göre yargılamamlıyız ama değil mi? Bu durumda kesinlikle yapmamalıyız. Jack'ten cidden hoşlandım geçmişi baya acılarla dolu ve hayattaki tek varlığı müziği, en azından Lilly gelene kadar...

Jack'e göre Lilly şımartılmış bir zengin züppe. İlişkilerin sadece sekse dayalı olmasına razı oldukça. En azından onu tanıyana kadar...

Lilly'e göreyse Jack terk edilmesinin acısını dindirmesine çok ihtiyaç duyduğu bir dikkat dağınıklığı. Adam ona uzun zamandır edindiği fantazilerini nasıl hayata geçireceğini öğretiyor. Ama sadece arzu herşey için yeterli olabilir mi?

Jack'in Lilly'e erkek arkadaşlık yapması oldukça tatlıydı. Onun için bir ilk olduğundan napacağını bilemese de bu konuda elinden gelen yapması çok hoştu. Ama Derek Lilly'le aralarını düzeltmek için geldiğinde cidden üzüldüm. Zorlu bir duruma düşmüştü. Derek futbol oyuncusu, zengin, yakışıklı biriyken kendi fakir, kötü alışkanlıkları ondanda kötü geçmişi olan biri.

Jackleyken Lilly'den biraz hoşlanmaya başlamıştım. Değişmeye daha olgunlamaya başlamıştı. Olaylar kötüleştiğinde iki adamıda hayatından atma fikri bence en doğru karardı. Aşk üçgeninin ortasında kalıpta mantıklı davranan bir karakter görmek samanda iğne aramak kadar zor! Olayların geliştiği yönden oldukça memnunum. Onlarda bende sonunda erdik muradımıza.:)