4 Followers
21 Following
hanifefatmaalbayrak

Romancekolik

Bir Romancekolik'in kitap itirafları...

Currently reading

Beneath Him
C. Shell
Heaven Sent (Rebel Walking, #2)
Hilary Storm
Into the Deep - Samantha Young Bu yorum aynı zamanda Romancekolikte yayınlanmıştır.

Rating; 3.5/5

On Dublin Street (Dublin Caddesi) gibi bir kitaptan sonra bir Samantha Young kitabı görünce ne yapar insan? Tabii ki hemen okumaya başladım.

Kitap her zamanki gibi Samantha akıcılığındaydı ama geçmişlerine yapılan Flashbacklerin uzun ve kitabın yarısından biraz fazlasını kaplaması canımı sıkan faktörlerden biri oldu.

Diğer problem ise umduğum kadar duyguları hissedememem oldu. Oğlanın hele kızdan ayrılma sebebi ve şekli? Bu mudur dedirten cinstendi. Partide ona saldıran çocuğu kendi öldürmeyi bırak bir fiske bile vurmamışken bu kadar olaya kendini kaptırıp kızı hayatından çıkarması saçma geldi.

Burada kadın karakterimizi sevdim. Charley akıllı, her kesin deyimiyle smart-ass ve kesinlikle kahraman kompleksi olan bir kız. Bana farklı bir kişilik gibi geldi. Tek kusur Jake'e takılıp kalması, o da nazarlık olsun bari!

Yalnız Jake'e ne kadar sinir olsam az. Bir de kızın hayallerinden biri de üniversitenin üçüncü yılında Edinburgh'da okumak olduğunu bile bile orada okumaya gelmesi? Hemde sevgilisiyle! Sevgilisinden ayrılana kadar - ki bu kitabın yüzde seksenlik bir kısmında olmuyor! - hikaye bence öylesine devam ediyordu. Kızın her seferinde arkadaş oturmalarında onları yan yana görmesi ve buna katlanması filan cidden acımasızcaydı. Pislik Jake kızla bir şekilde becerip arkadaş gibi devam ederken sevgilisinide cepte taşıması?

Dışardan durum böyleyken kitabın sonunda oğlumuzun gözünden anlatılan bölümde birazcık - ama çok mu çok azcık - empati kursamda rezilliğini örtemiyor maalesef. Neyse barıştılarda herkes derin bir oh çekti!